| S0b3 a întrebat:

Ce e mai tare un cross de 125cc sau un atv de 125cc?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Daca prin "tare" te referi la capacitatea de functionare a motorului si nu la o stare de agregare, un cross de 125 este mai avansat in capacitate decat un atv datorita faptului ca atv-ul are cateva zeci de kile in plus fata de cross iar transmisia vine pe 2 roti nu pe una singura, fapt care face ca motorul sa depuna mai multa forta pentru a le invartii. Si oricum un atv de 125 e pentru copii. daca ai peste 60 de kg nu te duce la panta in sus. Un atv cat de cat bunisor incepe de la 250cm3

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Un ATV e frumos de la 400 cmc in sus pana atunci e pututros si nu poti merge cu el decat pe asfalt si drumuri pietruite, in plus este mult mai sigur in teren un Cross fiindca acolo cazi foarte des si daca a picat ATV-ul de 300 de kg pe tine esti mort, cu un cross nu ai nimic. Am vazut un caz cu ochii mei cand i-a intrat ghidonul in gat si a murit au aratat si la TV in 2008 eram la o iesire in weekend! Eu as alege un cross!

| Addy5xD a răspuns:

Mai frumos crossuwinking love struck E mai usor (ca greutate), si prinzi viteza mai mare cu el. Una e cand esti pe 2 roti, si alta e cand esti pe 4winking.

Deci, alege crossuwinking

| S0b3 explică:

Dar de la ce varsta pot merge cu un cross de 125 si la ce varsta pot mege cu un atv de 125?

| DarkHood a răspuns:

Cross de 125... e aspirator de femei happy tongue

| Cracos a răspuns:

Cross125 este mai bun

| ovidiu96 a răspuns:

Atv 100% nu te lua dupa altii FUNDA PLSlove struck