| lau20 a întrebat:

Ce e vigneta? la ce se foloseste? Langa asigurarea RCA e si o vigneta, este taxa de drum sau altceva? cineva mi-a zis ca e taxa de drum, dar eu nu sunt sigura de asta.

2 răspunsuri:
| Archangells a răspuns:

Vigneta reprezinta timbrul autocolant pe care il primesti cand inchei asigurarea si pe care il lipesti in parbriz. ro-vigneta este timbrul pentru taxa de drum. asa stiu eu.dar vigneta nu mai este obligatorie.

| ceafiricel a răspuns:

Incearca sa folosesti un calculator rca http://www.rca-activ.ro/calculator-rca.html
gasesti aici.