| 12345 a întrebat:

Ce este o masina second hand

7 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Adica nu este noua. este la mana a doua..esti al doilea proprietar..este deja folosita..etc.

| Violleta2022 a răspuns:

"Second hand" inseamna sa cumperi o cumparare la "mana a doua", adica o masina deja folosita, care nu mai este noua!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

O rabla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca o femeie. Cand te urci prima data in ea ai impresia ca se muleaza pe tine, dar dupa prima vizita in service iti dai seama ca o sa te coste cam mult ca sa o pastrezi pentru tine si cateodata chiar te gandesti daca ti-o permiti.

| Iunona a răspuns:

Adica o masina la mana a doua. O cumperi de la un alt proprietar (deci nu este noua).

| aLeXsNs a răspuns:

O masina second hand este
second hand = mana a doua
Inseamna ca este o masina folosita poti fii al doilea propietar. Funda?

| Iuliuss a răspuns:

Este o masina care a fost folosita de mai multi proprietari. Second hand = mana a 2 a.