| JaguarSType a întrebat:

Ce imi puteti spune despre motoarele 1.6 hdi de la peugeot, citroen etc...?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca trag biniditat. Atat stiu eu despre ele.

| MariusF23 a răspuns:

HDi-urile sunt unele din cele mai fiabile motoare common-rail diesel. Nu o sa ai probleme mari cu ele decat daca au fost forjate fara cap.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru MariusF23):

Din cate stiu (poate ma insel) HDI-urile sunt motoare diesel fara turbo, deci ai scapat de o grija in plus (turbo se strica in timp si sunt niste bani in plus pe care trebuie sa-i dai).

| usernameinvalid a răspuns:

Am condus ceva timp un peugeot expert 2.0 HDI din 2011, sunt perfecte la motor dar in schimb, piesele sunt scumpe.