| VreauMiere a întrebat:

Ce inseamna numarul galben la o masina?

15 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Numere de export. In Ungaria daca te toarna cu cele galbene... ai probleme mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In danemarca cel putin, (din cate am auzit) daca te referi la placutele galben complet, acelea sunt masinile de serviciu, iar daca te prinde ca te duci cu ele la magazin / la plimbare in oras te injura buzunaru.

| Alicezzz a răspuns (pentru anonim_4396):

Da eu locuiesc in Dk, masina cu nr galbene este pe firma la fel aici este cea care are jumatate galben-jumate alb, nu te injura buzunaru daca te opreste politia total eronat, o poti folosi oriunde doresti cat timp este pe firma ta sau tu lucrezi pentru firma respectiva, masina are nr galbene pentru ca are doar 2 locuri si locurile din spate sunt scoase, este mai ieftina la taxe si impozit! in loc sa platesti asigurare pe an de 1800 de euro platesti mult mai putin si la impozit la fel!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alicezzz):

Eh, asa auzisem de la o ruda care locuieste tot acolo, legat de injuratul buzunarului. O fi zis asa sa scape repede de intrebarile mele, habar n-am.

| ManeaAlex a răspuns:

Nu inseamna nimic....Adica in unele tari in loc de albu ala care il avem noi la numere ei il au galen si in unele tari nu ai voe sa circuli cu numerele alea tongue

| AgathaRo a răspuns (pentru ManeaAlex):

Uite aici 2 exemple : http://s11.postimg.org/y4owtdvqr/numere.jpg, galben este de export, iar cel rosu este provizoriu.

| AgathaRo a răspuns (pentru VreauMiere):

Fii mai explicit bre! Acele numere au galben in fundal. Cand te referi la numere galbene, la astea te gandesti.

| VreauMiere explică (pentru AgathaRo):

Ok, si astea care au galben in fundal ce reprezinta?

| AgathaRo a răspuns (pentru VreauMiere):

Banuiesc ca masiniie care au volanul pe dreapta. Anglia, Australia, India, Singapore si lista continua.

| Alicezzz a răspuns (pentru VreauMiere):

Draga mea sunt numere de Anglia, volan pe dreapta! Plus ca consumul la o mazda RX8 este ca de 15 in oras si iti mananca urechile, este masina sport si motor puternic, si plus ca taxa de prima inmatriculare se plateste pentru motor de 2600cc..chiar daca are motor de 1308 cc daca nu ma crezi intereseaza te, eu am un audi A6 si cautand diferite chesti pe forum am dat si peste diferite opinii despre mazda RX8, este o masina care te atrage dar are si fff multe dezavantaje! Bafta!

| VreauMiere explică (pentru Alicezzz):

Am deja RX-8, consumul in oras este mai mare de 15 (15 scrie in carte), e de 18-20 si daca e aglomerat prin Bucuresti 23. Designul exterior si interior te topeste, dar motorul este aiurea rau. Audi A6 cum este?

| Alicezzz a răspuns (pentru VreauMiere):

Eu sunt multumita de ea se comporta bine este ok, motor de 2, 5 tdi V6.150 cp, quatrro, mai la consumulce pot sa zic ca este de 8-10 la oras si in jur de 6-7 drum lung, acum depinde si de cum merg eu cu ea daca sunt zen sau ma apuc sa ii dau talpa atunci nu prea imi place sa ma mai uit la consum laughing! In rest la interior piele toata albastru inchis, dublu climatronic, webasto, tractiune 4x4, are cam tot ce imi trebuie si ceea ce ma multumeste maxim la ea este ca iarna nu am nici o teama cu ea merge de rupe!

| VreauMiere explică (pentru Alicezzz):

Ce an?

| RM94 a răspuns:

Volan pe dreapta.