| Zuse a întrebat:

Ce manual trebuie studiat pentru obtinere atestat ridesharing?

7 răspunsuri:
| MarinDaniel a răspuns:

In Romania, pentru a obtine atestat ridesharing, este necesar sa studiezi si sa te pregatesti conform cu regulamentele si normele emise de catre Autoritatea Nationala pentru Reglementare in Transporturi (ANRT). Acestea cuprind reguli si proceduri pentru condusul si operarea vehiculelor pentru serviciile de transport cu sofer, cum ar fi cele utilizate in ridesharing, precum si informatii despre legislatia si reglementarile in vigoare.

In acest sens, manualul de pregatire pentru obtinerea atestatului ridesharing poate fi obtinut de la institutii de formare si pregatire autorizate de ANRT sau direct de la autoritatea in cauza.

Recomandat ar fi sa verifici pe site-ul ANRT sau sa te adresezi direct lor pentru a obtine informatii si detalii despre ce manual trebuie studiat pentru obtinerea atestatului ridesharing si care sunt pasii necesari pentru a obtine acest atestat.
Stea?

| Zuse explică (pentru MarinDaniel):

Ce este ANRT? nu gasesc nimic pe net cu asta.

| NuCitescNotificari a răspuns (pentru Zuse):

Invata sa citesti! ANRT inseamna Autoritatea Nationala pentru Reglementare in Transporturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Zuse explică (pentru Bubico2022):

Nu prea inteleg ce zici acolo, este atestat "pentru" ridesharing, adica sa faci uber cu el.

Răspuns utilizator avertizat