| ARI0076 a întrebat:

Ce masina ati recomanda pentru naveta intre orase si cateva excursii pentru familie care sa fie pana in 3200 euro?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O masina cat mai mica, ca capacitate cilindrica in jur de 1400cmc ca sa nu platesti mult pe masina, dar sa fie relativ buna in banii astia, iar consumul de benzina sa fie f mic.
Ford Fiesta, renauld Clio, Volkswagen Polo, Opel corsa, Skoda fabia, Peugeot 207, Nissan Micra,

https://www.olx.ro/......et/q-rate/

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In bugetul tau as lua un Hyundai i30 1.6 CRDI de 90cp 2008 ( nu are DPF). Atat motorul cat si masina sunt fiabile. Daca nu iti place diesel atunci cam orice masina cu motor aspirat 1.6 MPI indiferent de firma e reusita. Poate in afara de Opel Astra si cele VAG ce mai consuma ulei.