| Winners10 a întrebat:

Ce masina ati recomanda pentru un buget de 10.000 euro?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un Logan nou

| Winners10 explică (pentru suntserios):

Nu ma intereseaza logan... ceva sh dar bun

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Winners10):

Smart? A6?
2.0 turbo, benzina, sau 1.3 diesel?
Mergi 10km pe zi intre semafoare, sau pleci in Belgia cu remorca de bagaje dupa tine, si 4 pasageri?
Sunt niste mici "detalii", care iti restrang cautarile, mai spre Renault Clio, sau Mercedes Viano.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Winners10):

Nu exista SH si bun, exista doar SH si... loterie. Si mai conteaza cati km faci pe an. Daca faci pana in 10.000 km, nici nu-ti trebuie masina noua, iti trebuie un SH decent de prin 2013-2014.

| Winners10 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

In jur de 10.000 pe an fac... dar sunt de parere ca decat una noua gen Logan mai bine una sh gen audi, bmw

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Winners10):

Gandesti gresit. Poate au alta tinuta de drum si alte motoare dar cati bani bagi in alea, te saturi. Mai ales ca la masinile premium piesele costa, nu ca la Logan. Si daca ai ghinionul sa se duca un injector, pregateste-te de cheltuieli mari. Daca chiar mergi cu masina, una noua clar nu are cum sa-ti faca surprize.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Winners10):

Ma gandesc ca daca stateai foarte bine cu banii, nici nu te uitai la masini SH.

| Frank51 a răspuns:

Daca as avea acel buget mi-as lua un A5 2010 2.0d 170cp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rând ce cerințe ai pentru mașina, unde va fi folosită, vrei una mare sau mica, break sau sedan? Nu recomand masini noi, gasesti un Bmw e60 din 2008-2009, automat, full, piele, trapa, xenon etc. mașina de drum lung, la fel și A6, 2009-2010, 3.0 diesel, f fiabil,

| aDEeLAa a răspuns:

As merge spre Honda ( CR V, de ex... ) benzina Jeep, Suzuki Vitara sau as mai strange bani pentru G- class.

| Quacke22 a răspuns:

Salut,
Poti arunca o privire, link-ul este mai jos, buget intre 5000 si 10.000 Euro.
Masina trebuie sa iti placa tie nu altora, poate fi second sau noua

https://www.autovit.ro/......toturisme/