| euombun a întrebat:

Ce masina break pe benzina recomandati pana in 6000 euro (inclus taxa auto)? VW golf 4 variant e cea mai buna varianta? Vreau pareri de la posesori, sau cunoscatori! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca vrei ceva mai de oras un Golf 4, daca vrei ceva de drumuri lungi evident ca un Pasat s-ar preta mai bine dar are si un consum ceva mai mare Passat-ul. Eu zic sa mergi pe Golf daca vrei neaparat benzina, daca vrei diesel poti sa iei in calcul si Passat. Oricum nu merge pe Audi fiindca te rup piesele, BMW, Mercedes aceiasi poveste, Renault nu are multe modele break dar sunt si piesele scumpe nu la ca BMW sau Mercedes sau Audi dar sunt scumpe oricum, Mazda la modelele break mai are ceva concurenti pentru Golf dar totusi este net superior Vw, si Opel Astra dar si el este sub Golf, restul nu se iau in calcul daca vrei SH!

4 răspunsuri:
| Dragosalx a răspuns:

Mai poate fi vorba si de bora care este cam aceeasi chestie, mai poti alege si din opel sau ford...recomand motorul de 1.6 16v cel mai bun raport putere/consum. Oricum cea mai buna varianta raport/calitate vw.

| Stefanu a răspuns:

Cu 6000 de euro poti sa iti cumperi si vw gol4, dar si opel astra caravan, ford focus si multe alte masini break.
Acceseaza auto.ro si acolo cauta dupa caroserie:break si pret pana la:6000 de euro si vei gasi in total mai mult de 3000 de autoturisme break pana la 6000.
Sigur iti vei gasi masina ''perfecta''.
De exemplu este golf 4 break in stare impecabila cu 4.150 euro si alte oferte ffoarte bune.

Stima!

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Mai bine un passat break in banii astia prinzi ceva "teapan"
sau golf 4

| RyugaHideki a răspuns:

Poti merge la o firma specializata sau sa te uiti intr-o revista. De asemenea poti sa te uiti pe internet. Crede-ma.nu vei primi raspunsuri rapide pe TPU si nici multe.