| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Ce mașină bună second-hand (2-4 ani) merită să îți iei până în 10.000 euro?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te-ai uita la mine, ti-as raspunde.
Sau daca ai preciza niste preferinte pentru masina. Altfel iti recomand autoutilitarele Fiat.

| christine99 a răspuns:

Cred ca va trebui sa renunti la ideea sa nu fie mai veche de 2015 daca vrei sa fie full piele, dotari.

| Nimeni10 a răspuns:

Ceva mai vechi găsești, jaguar xf sau A5, dacă vrei ceva mai mare

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Nimeni10):

Nu merită să iei o mașină așa veche din 2010-2011..Mazda 6 din 2014-2015 e la 9000-10.000 euro, ce spui?

| TriceleRon a răspuns:

Depinde la ce vrei sa o folosesti. In banii aia, gasesti lejer un vw, skoda, ford. Nu recomand citroen, peugeot, fiat sau mercedes. Sunt un dezastru cand vine vorba de intretinere

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru TriceleRon):

Vreau o mașină frumoasă, să aibă motor mic, să aibă dotări full. Vreau pentru oraș.

| TriceleRon a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Un vw polo 2016 il gasesti cu 7000. E practic, usor de întreținut, nu consuma mult si nici nu arata rau. Sau un ford fiesta trend, pana in 7000. Sau poate o skoda fabia ambition 2016, la fel, fiabilă, consum redus.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru TriceleRon):

Ceva mai mare vreau. Gen Passat Cc