| Anonim420420 a întrebat:

Ce masina este mai fiabila? Audi a3 cu 1.6 fsi sau orice alta motorizare benzina pana in 2l sau golf 5 sau 6 cu 1.4 tsi? Care ar tine mai mult fara sa pice nu stiu ce? rolling on the floor

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici una nu e fiabila. Nici macar masini.
Motoarele FSI/TSI sunt cu injectie directa, si sunt produse de VW.
Deci aduna tot ce poate fi mai rau: benzinar VW cu injectoare expuse conditiilor grele.
Daca intram in detalii, te invit sa studiezi problema remedierii consumului de ulei de noi, in special la motoarele TSI, sau cazurile de distributie pe lant rupta la 20. 000km.
Daca vrei MASINA si FIABILA, grupul VAG nu mai face asa ceva de prin 1992.