| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina este recomandata pentru un incepator?

14 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ieftina.

| covexrobu a răspuns:

Absolut orice masina iti doresti. Numai sa nu te aventurezi si sa apesi pedala de acceleratie prea tare. Daca crezi ca poti sa te controlezi atunci ia-ti o masina mai puternica. Daca stii ca nu te vei putea stapani atunci 75 de cai putere sunt mai mult decat suficienti.

| covexrobu a răspuns:

@TigergeridAlan ai condus vreodata o Dacie 1310? Nu vreau sa fiu rau ci doar te intreb si sa iti dau cateva argumente din punctul meu de vedere. Eu sincer nu recomand nimanui sa invete pe Dacia 1310 si alte modele decat de la Supernova in sus. Este foarte greu sa te obisnuiesti cu ea la inceput si iti va fi si mai greu sa te dezobisnuiesti de ea cand urci intr-o masina mai buna. O sa cauti vitezele cum faci la Dacie si din 2 ii dai 5 si o sa strici masina noua repede si multe alte chestii care par "normale" la Dacia. Deci eu nu recomand sub nici o forma invatatul pe masinile Dacia.

| AvalohAlyn a răspuns:

E mult mai usor sa inveti cu Dacii sau cu masini mai vechi.Asa se zice.

| daniDeeDee a răspuns:

Logan, Cielo, Matiz happy sunt perfecte pentru un incepator.

| videoblog a răspuns:

Una din clasa mica, si poate si cu servo.

| kenzo007 a răspuns:

Nu asculta ce zice lumea, pe orice masina te inveti la fel logik ca daca ai conduce o dacie 1310 ai sti conduce si un camion ca noah dacia ramane masina pe care te inveti dar in rest si daca ai bani orice. happy

| dragosh a răspuns:

Una cu o capacitate cilindrica mica oricum..pt ca la inceput e cam greu sa rulezi cu o masina cu motor de 2-3mii de cm cubi

| Fazanu a răspuns:

Sincer... o Dacia 1300... este o masina usoara de condus... s-a zis ca Daciile sunt proaste... in mare parte este adevarat, dar nu cred ca ai vrea sa platesti bani buni sa repari o masina noua... si inca ceva, mai gandeste-te ca mai sunt si Dacii intretinute si relativ ieftine

| dracu14 a răspuns:

Vw golf 3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu zic neaparat dacie, dar sa fie fara servo directzie, motorizare mica(1. 4). Ca atunci cand invata sa conduca bine, se poate urca la o masina care este mai usor de condus si isi poate demonstra abilitatzile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O dacie berlina veche sau un oltcit doar daca sti sa il repari pentru ca se repara greu.

| 4Fun a răspuns:

Dacia 1100 laughing

| ronyn2000 a răspuns:

Dacia lastun, minicooper,