| xRaffy a întrebat:

Ce mașina îmi pot cumpăra?
An minim 2007
Motor minim 1.6 benzina /diesel
Vw, Audi, BMW. Sau alta marca
Buget 3000-3500 euro
Am șansă să cumpar un BMW 118d 2.0 143 cp?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putini bani bade pentru bmw... trebuie salariu de 1000€ sa faci fata la nemteasca aia. Mai ales daca o bagi pa Bulgaria

| xRaffy explică (pentru mgtow):

Evident. Sa nu am surprize sa se strice ceva în câteva luni după ce o cumpăr laughing

| Frank51 a răspuns:

Golf 5
Passat b6
A3 8p
A4 b6
A6 c5
e90
e60
Da, ai sansa sa cumperi seria 1 dar numai peste 3500euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi pe olx dacă ai șansă
Eu zic ca la buget mic nu te arunci la mașini complicate ca iei coaja
Eu am luat Passat în bugetul ala și nu sunt prea mulțumit
Prieteni cu Renault au mașini mai rezistente a mea mereu are un bec aprins

| AlexandruInu a răspuns (pentru anonim_4396):

Reno este bun doar nou si are o durata de viata de max 7-10 ani, dupa incepe sa cada piesele si problema este ca sunt foarte scumpe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Din 2002 are un coleg 1.6 și nu ia ulei nu se strică nimic
Are km peste 200000
Are pe ea doua trape clima senzori anvelope
Ne uitam la ea ca la avioane sincer

| AlexandruInu a răspuns:

Cand cumperi o masina te orientezi dupa nevoile tale, ce vrei sa faci cu ea? Daca faci multi km pe an te orientezi spre un diesel, Fiecare masina de mai sus are dezavantaje si avantaje. Din ce stiam motoarele de 2.0 mananca ulei. La bugetul tau ti-as recomanda un Golf 4 sau 5 1.9 TDI, sunt motoare tank ai si putere sunt confortabile pisele si revizia sunt relativ ieftine

| xRaffy explică (pentru AlexandruInu):

Eu caut ceva care sa aibă ceva cuplu și cai sa pot face o depășire liniștit.

| AlexandruInu a răspuns (pentru xRaffy):

Golf, Passat B 5 sau 5.5, Nissan dar eu asa as face la bugetul tau. Un Golf 4-5 1.9, iar pe parcurs poti scoate cai Slava Domnului din motoarele alea...un intercooler, un filtru, o evacuare, soft.
Dar cu toate astea nu sunt de acord cu masini SH, daca au putini km da dar ce depareste 100k nu ma uit.

| GigelFentosu a răspuns:

Părerea mea că nu are rost să îți cumperi jaful acela.Cel mai bine i-ați un Audi A4, A6.Bmwuri poți să iei Seria 3. Da nu jafu ala de 118d.Pacat ca bani mau constrâns la alegeri.Da să nu cumva să iti Astrauri, Logan, Passat. Daca vrei Passat mai pune niște bani și i-ați un Passat CC

| xRaffy explică (pentru GigelFentosu):

Nu as cumpăra Opel, Logan, sau vw Passat b6... La seria 3 m-am gândit dacă găsesc ceva ok la prețul asta sa arate bine estetic și în perfecta stare mecanic. Iau în considerare și Audi a4 b6.

| suntserios a răspuns (pentru GigelFentosu):

Cel mai prost sfat. Daca omul are buget de Logan si Astra de ce dracu sa ia un A6 rupt in gura?

| AlexandruInu a răspuns (pentru xRaffy):

Eu am un Passat B6 1.9 TDI din 2008 am pe el undeva la 700k km si duce foarte bine, ce mi-a picat la el si m-a costat destul de mult a fost calculatorul de bord. Si mai am si un Logan MCV din 2006, pe el am 350k km si o duce chiar foarte bine piesele sunt acceptabile, puterea la fel ca nu sunt pe circuit.