| LittleZyzy a întrebat:

Ce masina imi recomandati? Care e cea mai buna masina pentru incepatori?

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Eu am facut scoala pe matiz e f usoara te bagi imediat in trafic...ieftina si f buna pentru incepatori

24 răspunsuri:
| NimeniCuActe a răspuns:

Da-ne si un reper: pret, tipul de masina, sau altele... ca sa putem restrange aria... pentru tine eu ma gandesc k ar fi buna o masina mica... Tatahee hee

mlm
| mlm a răspuns:

Incearca cu un matiz sint foarte usor de condus si practice mai ales pentru incepatori.

| sabina a răspuns:

Fiat Punto, mana a doua, plus casco.

| sergiu25bc a răspuns:

Poi daca esti incepatoare o masina ieftina, acu depinde de buget cat doresti sa cheltui pe acea masina.Acu 7 ani cand am luat eu permis cat b am avut 1 bmw 318, dar ala a fost asa de incaput.Acu fiecare dupa posibilitati.

| florentina_2607 a răspuns:

Iti recomand o masina micuta care nu atinge mai mult de 130KM/h

| otypa a răspuns:

Un Martiz sau un Tico pana te obisnuiesti mai bine--..succes

| borsec a răspuns:

Incearca cu un Ford K

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Una mica, little, cu care sa te strecori usor in trafic, iar mai apoi, dupa ce te-ai obisnuit, poti lua una mai mare!

| silvio a răspuns:

La naiba cu matizul, nu-i vezi botul... acum cand poti sa-ti aduci orice masina, convenabil, voi recomandati matiz?! orice masina micuta e buna pentru un incepator. te strecori usor, si o parchezi repede...
ti-as recomanda un opel, eventual corsa, e convenabil din multe puncte de vedere...

| elinea a răspuns:

Nu cred ca este o masina mai buna, pentru incepatori si o alta pentru profesionisti, dar ar fi bine sa ti iei o masina mai ieftina si sa ai multa incredere in tine, sa fii sigura pe tine, responsabila, si sa ti si placa caci atunci vei conduce bine.si mai depinde si de bugetul tau,, ti ar fi de folos o skoda fabia sau un matiz.succes

| cristi a răspuns:

Tipul de masina pe care ai invatat sa mergiwinking ar fi cel mai indemana pentru inceput, dar si alte masini usor de condus si mai mici

| Sofer a răspuns:

Renault Clio II sau Dacia Logan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un mini cooper daca iti mermite bugetul.fiabila micuta consuma putin si este utila. daca nu dispui de mult bani un Tico ori Matiz sunt alternativele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am permis de 7 luni dar nu prea am condus, acum vreau sa imi iau o masina si imi voi lua pana la urma un Ford Ca (deci una micuta, ca la traficul din Buc si problema parcarilor). Sfatul meu este sa nu iti iei masina noua (in nici-un caz happy ); de zgariat nu ai cum sa nu o zgarii, daca tu nu o vor zgaria altii si ti-as recomanda si casco. Trebuie sa iei in calcul si cat poti sa dai pe ea, daca iti permiti, eu una mi-am facut calculul si pe luna rata+benzina servici-acasa si plimbat = 600 lei/luna, asta ca sa nu o tii in parcarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru început o mașină finuță care să încorporeze fiabilitatea, siguranța și să fie economică.
Condus plăcut.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa te ajute un Ford Ca. Eu conduc un Opel Astra dar scoala am facut-o pe ford ca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iati un fiat punto pentru ca este foarte iftin si bun, de asemenea este mai mic asa ca nu poti avea probleme in trafic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matiz sau tico ideal pentru incepatori si buget mic sau sh un fiat uno sau tipo super masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iati frate un,, crisler,, e numai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io-ti recomanad fiat punto, unul mai vechi asa.eu am unu' din '94, are peste 120. 000 km, motoru' e bun, tine pana la 250. 000! si, daca ma agit un pic, in afara orasului ajung la 130 km/h. consuma o medie de 14 litri la 100 km! e benzina, deh. dar e ieftin si bun pentru incepatori!

| sorinalaura a răspuns:

Dacia parerea mea, daca stii sa conduci dacia atunci vei sti sa conduci orice masina de fite+daca o strici nu platesti mult sa o repari.ar mai fi tico si matiz care se manevreaza usor si tot asa au intretinerea foarte ieftina.

| dewoo a răspuns:

Matizul consuma mult ti-o spun din experienta, rentabil ar fi Tico asta daca nu tii cont de aspect, eu mi-am cumparat un Fiat Uno din 1988 motor 1000cmc / 47CP sunt multumit consuma putin 6, 5 in oras si 5-5, 7 afara, acum depinde si cat de vitezoman esti.

| lary67boy a răspuns:

Io zic sa incepi cu un logan 1.6 cmc... e bun

| eden a răspuns:

Dacia 1310, de ce? cu o dacie invetzi cel mai bine sa conduci, dupa 1 an de condus orice masina e floare la ureche + ca daca o lovesti nu o sat-ti para asa rau ca in cazul unui bmw sau mini.