| Xmen22 a întrebat:

Ce masina merita, bmw seria 5 e60, audi a6 c6, seria 3 e90, a4 b7 si ce motorizare merita?
Sunt scumpe piesele?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

BMW doar M2 sau M4 din Germania si nu prea recomand dar daca are intre 20k si 10k da. In principiu nu agreez masinile folosite pentru ca pot avea defecte, fostul proprietar a tratato prost sau i-a dat gaz prea tare, nu a facut rulajul in primii 5000km si orice e posibil la ea. Alea noi costa intre 65k si 85k euro. Pt buget restrans subaru brz la 30k cu 10km tot din Germania https://www.bmw.de/......blick.html bara fata se poate modifica

| mgtow a răspuns:

Https://www.designboom.com/......4-02-2015/ concept 2015 - sa vezi urmatoarea generatie o sa arate destul de bine dar un motor de 2.4L costa 1000lei taxe anuale. Daca nu ai bani pentru o masina faina nu te complica, invata gaseste-ti un servici cu salariu bun si in timp iti gasesti masina, una veche cu sute de km rulati nu merita pentru ca o sa bagi bani in reparatii si vei regreta ca nu ti-ai luat una noua.

| Sofer a răspuns:

Audi a6 c7 merita sau bmw E90 FL 2.0d vezi codurile de motor care nu au probleme la distribuție.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Eu am 2 amici cu BMW E60 si unul cu A6 C6. La masinile din clasa asta, cam orice problema, oricat de mica, trebuie sa dai macar 100 euro sa o rezolvi. Isi masini de lux. Ramane A4 si E90. La E90 as lua unul PRE-facelift cu motorul 2.0 diesel M47. Cele de dupa facelift is problematice. La Audi A4 singurele motoare ce au sens sunt cel 1.9 TDI 116cp (cel 2.0 TDI e problematic) si cel 1.8T benzina. Daca nu te intereseaza marca asa tare, iti sugerez sa te uiti la Seat Exeo 2009- 2012. Masina aceasta este un Audi B7 cu sigla de Seat si cu motoare de Audi B8. Eu il am pe al meu 2.0 TDI CR 143cp de 25. 000km si singura investitie neasteptata a fost de 100 lei. Masina e fabricata in 2011 dar inca vine cu tehnologia simpla si mecanica a lui Audi B7. Fiind Seat, si preturile sunt mai mici. Gasesti unu decent cu 4500 euro. Dupa mine e un BEST BUY. BAFTA!

| Xmen22 explică (pentru ClaudiuM1997):

Nu gasesti Seat decat la 5000 euro, ca sa iau un e90 trebuie verificata la sange.
Zici de A6 c6 2,0 tdi e scumpa intretinerea?
De un passat b6 2.0 tdi 170 de cai BMR dsg merita?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Xmen22):

Daca il iei Exeo break sigur gasesti. Gen eu am dat pe al meu 5500 euro acum aproape 2 ani. Gasesti si vreo 4-5 berline. A6 C6 doar daca il iei dupa 2008 cand sunt motoarele euro 5 ce nu au asa problemele grave la cele 2.0 TDI euro 4. De intretinere nu stiu.

| Xmen22 explică (pentru ClaudiuM1997):

Nu prea imi place break, parca tot a4 e mai misto decat seat.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Xmen22):

Apai atunci ia un A4 1.9 TDI 116cp si e ok big grin.