| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina preferati dintre cele doua? Preferati confort si lux, sau o masina sport, care atrage orice privire, decapotabila si fara confort asa cum este una confort?

Audi A8 L (ultimul model, 340 cai)
Porsche 911 Turbo S Cabriolet (ultimul model)
Preturile sunt diferite, insa eu doresc sa stiu ce doriti voi mai mult.
Audi A8 L este bazat pe confort si lux, iar viteza pe locul doi. Nu atrage asa multe priviri.

Porsche 911 Turbo S Cabriolet este bazat pe viteza, iar confortul este pe locul doi. Atrage multe priviri.

Intreb deoarece ma gandesc serios ce imi doresc, confort sau o masina sport.

Tin sa mentionez ca daca as alege Porsche, nu l-as alege sa si merg cu viteza, ci pentru privirile pe care le atrage si sa stiu ca cand am nevoie de putina putere, am puterea necesara.
Masina de lux si confortabila, sau una sport? Ce parere aveti? Eu momentan nu stiu ce imi doresc, serios. Confort sau o masina care atrage multe priviri. Ambele masini are calitati diferite. Comentariile urate nu le bag in seama, puteti sa va bateti joc cat vreti, avand in vedere intrebarile mele anterioare. E o intrebare serioasa si doresc raspunsuri serioase. Stiu si eu ca consuma, ca e intretinerea scumpa. Pe mine ma intereseaza altceva aici.

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Audi S8 2013+ 4.0 TFSI V8 605 cp 0-100 km in 3.8 secunde, viteza maxima ar fi undeva la 305 kmh si pretul lui ajunge la 80.000 € cu km putini. iar cu km mai multi l-ai putea cumpara cu 50.000 euro. Iar porsche 911 turbo s cabrio 2015 motor 3.8 580 cp boxer cu 6 cilindri pozitionati pe orizontala. 0-100 kmh in 3.0 secunde iar viteza maxima 330 kmh dar pretul destul de piperat pana la 150.000 euro..asa as alege Porsche fiind masina atractiva dar audi s8 masina mare confort si ofera si sportivitate in principiu aleg audi s8 pentru spatiul ce il ofera.

| f2ff2fl12f a răspuns (pentru Sofer):

Nu ai spus parerea intre cele doua, insa ai spus o alta masina, impreuna cu cea sport. Apreciez, multumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La cei 14 ani pe care-i ai, iti recomand acest elegant si confortabil VOLKSWAGEN GOLF A7 GTI-ALB
http://www.hecht.store.ro/......-d1083.htm

| Emazio a răspuns:

Privirile cui crezi ca o sa le atragi? Ale cocotelor masculine si alea slabe cu la procesor, dar daca asta iti doresti mai bine mergi direct la curve

| IonutzMariusz a răspuns:

Eu am un Matiz din 2004 cu Climă, și merge și bine, consumă și puțin. App, este mașina preferată a domnișoarelor/doamnelor ce nu se vând pentru obiecte, fă o cugetare.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Au calitati*