| CristianTeodor20 a întrebat:

Ce masina recomandati pentru un incepator? Ceva pana in 2500 eur, motor 100 cai+, ceva mic de oras dar care sa fuga. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un incepator, as recomanda ceva pana in 1000 euuro, pe care sa inveti, ca o vei julesti si lovesti cu siguranta.
Cat priveste caii putere, las-o usor, ca-i bine sa inveti intai sa tii volanul in mana, deci, sofeaza cu putin sub viteza legala si vei fii foarte bine.
Orienteaza-te spre o dacie, renau sau ceva autohton, care sa-si faca treaba, pentru primul an de experinta.

| relian a răspuns:

Pentru incepatri este buna bicicleta laughing daca tu ai auzit de masini pentru incepatori sau pentru experimentati e bun,cauta sper sa gasesti laughing
Cauti masina ieftina,nu prea puternica dar care sa alerge, asta e si mai tare, sa ne anunti si pe noi cand gasesti genul asta de masina laughing Ai uitata sa spui si sa consume f putin laughing
Deci pentru incepatori e bun trotinete sau bicilcete de alea de oras, stii ce au bagat astia in orase, nu stiu in RO daca sunt, daca nu iti cumperi tu.

| Liviu a răspuns:

Mda, ce pot zice eu am luat una la 2, 500 euro, reno scenic ll, 1.6 16 valve, din 2005. Sunt multumit.Masina e mare, dar e puturoasa, nu te poti baza pe ea in depasiri, si asa mai departe.Insa e intretinuta, piese bagate la reprezentata, si de mine, si de la fostul proprietar.Iti dau un sfat. Masina oricum o vei lovi.Cum ne cum, o atingi, eu unu am facut scoala pe un opel micut, apoi cand am cumparat-o pe asta, e mult mult mai mare, e tanc rusesc fata de opelu meu micut.E mult mai lata, si mult mai mare, si in spate, si in bot.Stabilitate? nici o sansa, eu pe ea nu am stabilitate, e bagat in servis, e facute 'analizele' la zi.Asa e masina, iti trebuie cap sa mergi usor cu ea, pentru ca e mai sus ca o masina mica.Per total, a mea are 105 cai putere daca imi aduc aminte bine, Daca iti iei o masina grea, trebuie sa aiba motor pe masura.A mea e cam micut motoru pentru ea (are aproape 2 tone masina) Ideea e sa iti iei ceva, sa o intreti, sa te doara sufletu.Masina nu o iei sa agati femei, masina o iei sa iti faci treaba cu ea.Nu o iei sa impresionezi femei, ci sa te ajuti pe tine, sa ajungi din punctu A in B. Depinde si de varsta care o ai, eu am 27 de ani, am cautat una de familie.Nimeni din familia mea nu are permis, acum depinde de tine happy Ia-ti ceva sa poti sa o repari daca o lovesit/farami.E vorba de piese, eu am bagat 30 de milioane in ea, dar am schimbat ceva piese la ea.La un audi/bmw model mai vechi te rupe piesele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ferrari FXX K.

| mihaicelsfant a răspuns:

Anamaria vorbeste prosti.
https://www.olx.ro/oferta/ford-mondeo-IDbH0i6.html#7c7cb8dc88 model dinasta are cam 110 fuge bine

| Sentry a răspuns:

Pentru incepator, nu merita sa dai foarte multi bani pe o masina, eu de exemplu conduc o masina care e 1000 de euro(VW Polo 6n2) sau mai putin, 50 cai putere, accelereaza foarte bine si nu prinde viteze mari, nu iti trebuie multi cai pentru o masina de oraswinking. i-ati o masina ieftina care stii ca e intretinuta bine. Sunt pe YT tutoriale cum poti verifica o masina secound (ChrisFix) o testezi, ii verifici toate, negociezi si gata happy bineinteles 2500 de euro nu e o suma mare de bani pentru o masina dar 100+ cai putere e cam mult. De oras recomand Polo, Hyundai i10, Ford Fiesta, etc. bineinteles, cel mai mult recomand Polo pentru ca VW fac o treaba foarte buna! dupa cum stim, tara e plina de Golf MK4 laughing inca o data, de oras, ceva mic, ce sa fuga, sub 100 cai putere, pana in motor de 1.4 sunt cele de mai de sus si nu depasesc 2500 de euro