| Laur195 a întrebat:

Ce masina recomandati pentru un incepator, intr-un buget sa zicem de 5000 de euro?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva din clasa compacta.
Eu as alege un Megane, Focus sau Astra.
Benzinar de 1.6 e suficient.

| Laur195 explică (pentru anonim_4396):

Un Astra G 1.6 ar fi destul de ok zic, si zic ca la 2500 gasesc unu foarte bun

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Laur195):

Si la 2000 gasesti bun. La banii tai, iei Astra H, chiar si J.

| Laur195 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, o sa ma uit dupa un Astra big grin Multumesc

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noua sau SH?

| Laur195 explică (pentru RAY):

SH, ce masina noua gasesc la 5000?

| RAY a răspuns (pentru Laur195):

Https://www.mygarage.ro/......-euro.html

nu prea gasesti nici una, faza cu SH e asa sa cumperi de la cineva care a intretinuto bine gen de la un German direct de acasa de la el sau cunostinta, sunt multe smecheri si cu kilometrajul care se poate schimba sau vopseste masina

| Laur195 explică (pentru RAY):

Da, la asta ma gandeam si eu dar prima data trebuie sa ''gasesc'' o masina si pe placul meu dar si in firea ei... Ma gandeam la un Golf 6 dar nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

VW Passat

| Țoglă a răspuns:

Pentru un începător ar trebui să fie bugetul maxim de 2000€.
Mergi pe o Mazda3/6 sau Ford Fiesta.
Dacă tot vrei mașină de începător și în banii tăi, mai pune puțin și-ți iei Dacia Sandero nouă din reprezentanță.

| Laur195 explică (pentru Țoglă):

Stiu ce zici, ca incepator poti avaria mai usor masina, dar nu cred ca gasesti o masina in firea ei la 2000

| RoSig a răspuns:

Logan cel mai potrivit pentru un incepator.

| Laur195 explică (pentru RoSig):

Ar fi si asta o varianta