| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Ce masina sa aleg intre Audi A4 b6 131 CP si Volkswagen Passat b5.5 131 CP?
Si de ce?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alege un VW passat, ca-i masina trainica, mult mai buna ca un Audi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alea sunt doua cazane cu aceeasi mecanica.
Alege Audi, ca e cu o idee mai calitativ (la finisaje). Insa ambele sunt niste cazane/carute. Motorizarea e ok, dar intretinerea zici ca e de la vreun bolid de lux... Defectiunile nu intarzie sa apara.
Nu recomand.

| Sofer a răspuns:

Mai bine Audi ca arata mai bine.

| Alexuţ02 a răspuns:

Maşini noi de ultimă modă nu sunt să spui că alegi pentru aspect, au cam aceeaşi formă dat fiind modelul mai vechi.

Am un tovarăş are un Passat ca ăla de vreo 10 ani şi încă-l ţine, dar l-a îngrijit, nu cred că-n exces sau ceva, dar ştiu că avea grijă de el, nu, nu e deloc tunat.

Despre Audi nu ştiu ce să spun, din ce mi-a spus o cunoştinţă care nu a ţinut-o mult ( a avut accident cu ea ), maşina se prezintă ok, dar mai bine intri pe un site de specialitate şi vezi plusuri şi minusuri la fiecare model în parte.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In mare sunt cam aceeasi masina pe dedesubt(motoarele sigur sunt la fel). Personal nu as lua nici una fiindca sunt masini euro 3 diesel. Daca iti este musai as merge pe Passat fiindca are acelasi motor ca Audi dar e mai ieftin de achizitionat.

Răspuns utilizator avertizat