| afrodita3333 a întrebat:

Ce masina sa cumpar? Ar fi prima mea maisina si nu prea stiu ce sa aleg, mai ales pentru ca va fi la mana a doua. Bugetul e de 7 000 euro.Ma intereseaza si aspectul(cum arata), ce recomandati?happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Locuiesti cu parintii? Iti recomand sa conduci masina tatalui daca are permis, iar dupa cateva luni de experienta la volan iti cumperi ce masina vrei. Ar fi pacat sa o zgarii si sa o lovesti pe la parcari pentru ca la inceput multi mai gresesc in manevre si apoi isi pun mainile in cap ca au dat multi bani pe masina si trebuie sa o repare. Daca omul nu are masina (tatal tau) poti sa incepi cu una de 1.000€ apoi dupa un an iti cumperi alta mai buna.

| Solovey a răspuns:

Http://carpaper.net/......icture.jpg

Presupun ca esti fata. Honda civic sedan 2006-2007 Americana sau europeana asta alegi tu, este o masina care face dintr-o fata simpla o fata shm3k3ra, si este Honda, cea mai fiabila masina de mana a doua.
daca vrei sa ramai o fata cuminte iei Honda jazz, dar eu recomand Honda Civic, decizi tu :D

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un ford focus

| Sofer a răspuns:

Un Vw golf 4 sau 5.

| SasNetRomania a răspuns:

Mergi pe un vw audi ford sau o masina koreana.
daca e second iti recomand tdi(motorina), cele pe benzina deja sunt obosite mai ales ca la noi se poarta moda cu datu km inapoi ca sa mareasca pretul. Daca o iei din Germania poti sa ai incredere cat de cat si poti lua ceva mai bun de acolo la acelasi pret.
daca vrei intretinere ieftina iei un vw spre exemplu, un golf 5 sau un ford focus, un passat iar e ceva ok, acum depinde fiecare cu preferintele lui, si aspectul lui. parerile sunt impartite...
passat 2008 1.9 motorina aproximativ 7 mii.
daca vrei ceva mai nou desi nu cred, ai putea lua o skoda fabia 2012 1.2 diesel la 6 mii... iarasi o masina buna.
ford fiesta 2011, 1.2 diesel la...5.500
volvo c30 2008 1.6 diesel la 6200 cu aproximatie.
focus 2009 1.6 diesel la 5.500
si un a4 2007 la 2.7 diesel daca vrei ceva sport la 7.000$
vw jetta 2008 1.9 diesel la 7.000
masini sunt multe.
parerile sunt impartite.
depinde ce vrei sa faci cu ea si cat de pretentoasa esti
daca e prima ta masina, adica esit incepatoare iti recomand ceva MULT mia slab pentru inceput

| SasNetRomania a răspuns:

Am uitat sa iti ZIC sa iei masina obligatoriu cu, cartea ei(cartea masini) cu toate lucrarile si reviziile la zi( cu stampila si semnatura la service cunoscut), si te uiti sa nu aibe foiile rupte. Daca nu are cartea masini, NU LUA.

| Blonyx a răspuns:

Eu iti recomand un Matiz, mic, compact si daca esti singura, cu atat mai bine. Sper ca te-am ajutat.batting eyelashes