| afrodita3333 a întrebat:

Ce masina sa imi iau avand in vedere ca va fi prima mea masina? Sunt fata.

Răspuns Câştigător
| Ađřıαηηα a răspuns:

Poi avand in vedere ca e prima ta masina inseamna ca esti incepatoare si ti-as recomanda o masina mica care sa se tina cu bine micilor zgarieturi, lovituri etc.
Sa nu coste foarte mult repararea ei in caz de bum (gard, stalp, masina din parcare. etc.)
Eu ti-as recomanda aasa:
Ford Ca
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Opel Corsa
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Fiesta 2002-2003
http://www.google.ro/......tp?/imgres

14 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Eu iti recomand o masina gen Corsa, Polo, micuta, motor mic, in nici un caz mai mare de 1.6. Nu te arunca la mai mult de 75 de cai. Risti sa sari in vreun sant cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia logan (renault logan)

| liliacALB a răspuns:

ORICE masina. daca-ti place si ti-o permiti. Ce, tu nu esti om? happy

| iefsul a răspuns:

Skoda fabia consuma putin

| deyutza135 a răspuns:

O decapotabila ar fi foarte smechera sau daca vrei ceva mai obisnuit o dacia logan

| Maryna78 a răspuns:

BMW,Skoda Octavia 1.9 TDI, Audi, mercedes-benz

| alexstb a răspuns:

Opel, volkswagen, audi, fiat, bmw x5, x6 big grin etc

| s3s a răspuns:

Opel astra, opel corsa, nu costa mult intretinerea si piesele de schimb sunt acceptabile, se conduc usor si nu prea ai probleme cu ele, cel putin eu nu am avut pana acum (astra 1.6 benzina)

| s3s a răspuns (pentru s3s):

Daca banii nu-s o problema atunci un vw golf 6

| AlexEuManu a răspuns:

Ia-ti un matizbig grin

| poilkjmnb a răspuns:

Vrei mai scumpa sau mai ieftina?

| afrodita3333 explică (pentru poilkjmnb):

Nu conteaza banii bine, nu vreau un ferrari laughing dar o masina draguta petru fete

| poilkjmnb a răspuns:

Ce mai buna masina pentru tine ar fi o scoda actavia sau cielo daweo

| Roland99 a răspuns:

Pai daca esti fata si avand si in vedere ca e prima ta masina, cu siguranta o masina mai mica cu care sa nu iti fie greu sa conduci