| Num3Ascuns a întrebat:

Ce motor(diesel sau benzina) ar fi mai potrivit pentru o masina mica de teren cum este suzuki:vitara; samurai:jimmy?

Răspuns Câştigător
| besche a răspuns:

Motorul 1. 3 84cp de pe Samurai sau Jimny este suficient si cu consum decent -aprox. 7l/100 mediu, fiind si fiabile. Dieselul este Renault, asa ca ma abtin sa-l recomand (1. 5dci 86 cp). Motorul de pe Vitara e de 1. 6, parca 102 cp, consuma cam cu 2l in plus fata de Jimny

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de rulajul anual si de modul in care folosesti acea masina. Avand in vedere ca de fapt acestea nu prea sunt masini de teren decat prin aspectul exterior, fiind proiectate ca si masini de oras si trecute astfel si in documente, acestea au fost dotate mai mult cu motoare pe benzina.

| eugem35 a răspuns:

Crezi ca conteaza cu ce carburant merge masina eu vreau pe metanol sau cu hidrogen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motorul pe benzina! Adica motor "Otto".