| Marianahsvvd a întrebat:

Ce părere aveți de Audi a 3 hatchback de începător?
Pt fete
Ca și consum, piese, etc
Câteva păreri.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani sa ai pentru masina, se gasesc piese aftermarket care costa mai putin si sant facute pentru producatori care le vand scump daca cumperi de la fabricantul masinii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam slabe motorizarile.
Ca piese banuiesc ca e in continuare platforma Golfului.
Depinde la ce bani/generatie te referi, ca sa gasesti un motor decent.

| Frank51 a răspuns:

Dacă vorbim de ultimul model de A3, este o păpușă de mașină.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

E ok. Masina e din grupul VAG si are piese la comun cu golfu, leonu si octavia. Mecanici si piese gasesti peste tot. E destul de reusit modelul ca fiabilitate, trebuie doar ales si verificat bine. De consum nu ma pot pronunta ca nu stiu daca vrei benzina sau diesel. Oricum as merge pe 1.9 TDI pentru diesel ( consum mixt cam de 7) si la benzina pe 1.6 MPI ( consum mixt cam de 8-9). Bafta!