| Kleb a întrebat:

Ce parere aveti de condusul unei motociclete (la 16 ani, cu A1) in Bucuresti? Abia ce am luat permisul, parintii ma lasa sa conduc prin Bucuresti, dar dupa voi..este prea periculos? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Eu dupa ce mi-am luat permisu pentru masina.Am stat plecat la tara vreo 2 zile in care am colindat undeva la 1 000 de km, ca sa ma obisnuiesc.Nu e de joaca, bine acu poate alti sunt 'sumahar' din prima zi de condus, eu insa nu ma joc cu viata mea, si a celorlalti. Daca te pasioneaza go ahead, condu cat vrei, pe unde vrei.Insa in trafic, indiferent ce conduci, trebuie sa ai grija si de viata ta, si de cea a altora.Pentru ca asa e in trafic,Te inteleg eu aici, ma intelegi tu dincolo,te las sa treci acum,ma lasa alalalt sa trec eu.(ma refer la mica intelegere printre blocuri, s-a.m.d experienta se capata conducand. Incepi usor usor si apoi ajungi sa capeti experienta, cu fiecare metru parcurs)! sanatate, si ai grija de santatea ta, si a celorlalti, si cel mai important.Pe TOTI ne asteapta cineva drag acasa.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Felicitari!
Te ai inscris cu succes pe lista potentialilor donatorilor de organe!

| Kleb explică (pentru Bula):

Si tu crezi la fel, asa-i? laughing Totusi nu inteleg, de unde pana unde ai ajuns la ideea asta?

| Bula a răspuns (pentru Kleb):

Am mai multe cunostinte care au condus sau conduc motociclete sau moped-uri.
Din pacate, doi dintre ei au murit iar alti trei s-au accidentat grav pe "vehiculele mortii".

| Kleb explică (pentru Bula):

Imi pare rau sa aud asta, dar totusi, daca esti atent nu cred ca poti muri

| Bula a răspuns (pentru Kleb):

Nu mori neaparat, dar deseori e mai rau daca ramai cu sechele, in viata.

| Kleb explică (pentru Bula):

Da, aici iti dau dreptate

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte periculos, in special pentru un copil fara pic de experinta pe soselele tarii, unde se sofeaza dupa bunul plac, nu respectand legea.
Poate-i mai bine daca te-ai limita pana capeti esperinta, la zonele limitrofe Bucurestiului, sau drumuri linistite, evitand traficul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu te dai zmeu prin trafic o sa fii ok. Oricum se circula bara la bara mai tot timpul

| Kleb explică (pentru suntserios):

Aici ai dreptate..In orice caz, chiar daca am doar 16 ani ma gandesc la viata mea

| mihaicelsfant a răspuns:

Frate daca tie frica nu mai condu. condu frate asa te inveti
e periculos in Bucuresti,(sat),( comuna). ori unde e periculos
traieste periculoslaughing esti cu motoru in Bucuresti impletestei pe aia

| Kleb explică (pentru mihaicelsfant):

Nu am zis ca mi-e frica, daca imi era nu mai dadeam de permis...Am cerut doar o parere, daca e periculos pe motocicleta in Bucuresti, printre atatia soferi neatenti.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Kleb):

Da e periculos uitate la bucurestitrafic e pe bicicletahappy
frate fi atent si gata
gandeste ca ai motocicleta traieste periculos si le tai la toti calealaughing

| Kleb explică (pentru mihaicelsfant):

laughing