| stiby a întrebat:

Ce parere aveti de dacia solenza 1.4 mpi? merita sa detii una din toate punctele de vedere?

Răspuns Câştigător
| xlmpq a răspuns:

Tata are si e chiar foarte multumit de ea, face lunar cate un drum de Germania dus intors

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai Solenta este cea mai reusita masina scoasa de Dacia pana acum exceptand 1.6, 16V de la Logan, dar daca nu ai bani de un Golf 3 ar fi cam cea mai indicata varianta o Solenta de 1.4, piesele de pret mediu, destul de fiabila pentru Romania, deci este ok!

| express11 a răspuns:

Foarte buna! motorizare no.1

| rolfenstein a răspuns:

Da.am eu si sunt destul de multumit de ea.

| n30x a răspuns:

Are un preten de al meu si toata ziua sta sub ea si strange suruburi si si o pune pe butuci, verifica daca e intreaga tot timpu. Eu am un golf 4 1.4 benzina si nu am treaba cu el schimb doar consumabile. Am condus si solenza mi s-a parut foarte ok pentru raportu calitate / pret pe care il ofera zic ca e o masina reusita. Fara puncte de amenda! Bafta

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Salut,tata a avut o Solenza 1.4 mpi argintie.Acu e a lu' bunicu'.Nu a avut niciodata probleme cu ea...Mie personal imi place ca se conduce usor(am testat-o, bine cu tata langa mine ca am numa 14 ani.)Oricum este de asemenea si dinamica.Am mai auzit de persoane care spun ca nu ar da Solenza nici pe 2 Logan-uri, eu sunt de aceeasi parerebig grin. Oricum nu se compara cu un golf 4 sau altceva, dar pentru o dacie, da merita sa detii una.

| alexandra63 a răspuns:

Daca ai pasteazo eu am avut si am regretat ca am vandut-o

| KikiCeL a răspuns:

Foarte cool imi place la maxim e misto masina

| cata99_3035 a răspuns (pentru KikiCeL):

Ce vrajeala daca ar avea iubitu tau o solenza pun pariu k nu ti-ar place asa ca mai bine tine-ti parerea ta in minte