| VortexLuz a întrebat:

Ce părere aveți de Ford Focus, caroserie berlină, an 2007, motorizare 1.6 benzina? În principal vreau să știu daca este o mașină fiabila, consumul, dacă fuge cât de cat si daca este bună motorizarea pe care am ales-o.

1 răspuns:
| Stef45 a răspuns:

Fiind benzina fuge ok, masina e fiabila.Depinde ce noroc ai cand o cumperi.Fordul are piesele un pic mai scumpicele in general.Masina e buna, e spatioasa, un an ok, motor bun trage bine, consumul depinde de mers dar oricum nu te va rupe la buzunar.