| Selvius_Sebys_1992 a întrebat:

Ce parere aveti de motorul 2.2 benzina de pe bmw e60 2005
e ok? e problematic? la ce trebuie sa fiu atent, apreciez orice sfat

La masina in general, la ce trebuie sa fiu atent cand o achizitionez?
Multumesc

2 răspunsuri:
| Alexandrionelu a răspuns:

Am avut 520 e60 2.2 ia din 2004, cumpărată cu 80.000 km reali și e o mașină solida. Motorul in 6 cilindrii este nemuritor. Eu am avut doar un joc în caseta de direcție, în rest mașină era în stare perfecta. Totuși minusul ei era puterea : la greutatea ei, cei 172 de căluți se simțeau lenesi mai ales la plecarea de pe loc. Poate ca dacă ar fi avut transmisie manuala era mai vioaie, dar cu automata, ma întreceau fiaturile când plecam de la semafor. Parerea mea e ca pentru caroseria aia este necesar minim un 3 litrii pe benzina ca să o simți sport. Am mers cu un F10 523 ia, 3 litrii, 197 de cai și este diferența enorma.
Bafta!