| stiby a întrebat:

Ce parere aveti de noul logan facelift 1.6 16v full option din toate punctele de vedere? dau funda raspunsului cel mai concret

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai este o masina ok pentru cine vrea ceva nou, dar dupa parerea mea decat sa dau 12.000 de euro pe un Logan ca ala nou, mai bine imi iau ceva made in Germany si cu toate ca este SH daca stii ce cumperi nu iei o rabla cu siguranta te va tine cu mult mai mult decat o dacie. Parerea mea ca orice este Dacia sau Renault sau Peugeot sau alte masini franceze sau romanesti nu isi merita banii, piesele cad relativ greu dar mai repede ca la o nemtzoaica, si sunt mult mai scumpe decat la Volkswagen de exemplu sau Opel. Parerea mea este ca nu merita, in banii aia chiar si noua poti lua alta masina!

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

E dacia... full option? deci are volan si geamuri electrice? rolling on the floor. presupun ca la 1.6 are 100 de cai. am un prieten cu logan 1.4 si are consum de 11 in oras. e disperat. mananca benzina cu polonicul. mai bine te orientezi la unul diesel sau la alta masina (daca nu ai chef sa dai banii de pe ea anual pe benzina). la 8000-9000 euro iti iei un golf 5 la 50.000 km model 2008.si ala consuma 5% nu 10+. loganul e masina poporului, e satisfacatoare, nici buna (ca la banii aia nu are cum sa fie buna), nici proasta (isi face banii foarte bine. e rezistenta, ieftin de intretinut, diesel consuma putin, e fiabila)

| robijam a răspuns:

Loganul RABLA? cam asta reiese din ce ai zis in oras una de 1.4 consuma 8 litri. Poate in capitala va consuma atat dar in orase mai mici este perfect.Sii noul facelife este boooyaaaa misto rau.L-am vazut pe net