| Roland_Mesaros_1998 a întrebat:

Ce părere aveti de Opel Astra H 2008 cu motorizare 1.6T (turbo) 180 Cp?
Stiu despre consumul relativ mare al acestei masini. Dar ce parere aveti despre motorul 1.6T cu 180 Cp in termeni de durata motorului? In cat timp "crapa" motorul sau este o varianta ok?

1 răspuns:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu cred ca este un motor chinuit. Motorul 1.6 MPI de 105cp e decent dar nici ala nu e cel mai stralucit, dupa logica asta daca mai adaugi si o turbina clar ii scade viata. Asta si faptul ca 180cp din 1.6 is prea multi dupa mine.