| DrunkenIrish a întrebat:

Ce parere aveti de Seat Ibitza(an 2010, 150. 000km, cateva dotari, benzina 1.2)? Dispun de un buget de 3000 de euro si am gasit aceasta masina pe care as vrea sa o trec pe gaz.Este o masina buna, economica, fiabila, etc? Puteti sa imi recomandati si alte masini in jurul acelui an si pret?

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Nu e rea doar ca motorul e cam mic pentru caroserie. Am un prieten care a avut ibitza 1.2i din 2012 și cu 4 persoane plus ceva bagaj dabea a urcat un deal mai abrupt... La banii ăștia, pe benzina poți sa te uiți și la Mazda 2/3, Opel corsa, Ford fiesta sau chiar Honda Jazz.
Părere personala : evita motoarele în 3 cilindrii și motoarele mai mici de 1.4, mai ales dacă vrei sa o pui pe gaz.