| Jkhnnb a întrebat:

Ce parere aveti de un pasat? Passat, an 2000, 1.6 benzină, climatronic, jante aluminiu, abs, esr, magazie 6 CD-uri, schimbat în noiembrie 2018 toate brațele, telescoapele fata spate, schimbat ambreiaj in Ian. 2019, ulei+ filtre in Ian 2019, mașină funcționează foarte bine.
ITP valabil pana in aprilie 2020!
Ofer certificat fiscal pe loc. CERE PE EA 1.299€ ce parere aveti despre pasaturi?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea veche pentru a fi reutilizata. Cumparator se gaseste daca o pui pe internet si sa nu minti pentru ca acum exista baze de date unde afla ce probleme a avut masina si/daca s.au remediat.

| baru a răspuns:

Abureala! Nu merita. Daca ar fi schimbat piesele pe care le enumeri, nu ar fi vandut.o.

| Simpatic a răspuns:

Astea-s masini de la cimitirul de masini din Germania, caci nici la dezmembrari numai au nemtii de mult asa ceva.
Cum au spus si colegii strange bani si ia ceva mai bun ca an, mult mai sus...

@suntserios : masina din 2000 are 19 ani acum nu 16, deci are majorat si inca 1 an in plus...cred ca si vreo 700.000 de km pe reale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina veche de 19 ani? Nimic bun nu poate iesi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Proasta. Complicate aiurea, confort de vagon muncitoresc, tractat pe pana. Jalnic chiar, si scump la intretinere.
Daca nu ai cu ce-ti aduna oile de pe camp, merge, dar cu 400 euro, nu pretul ala.
Unde mai pui ca 1.6 benzina la dimensiunile ei e ca motorasul de la stergatoare pus la lift.
Mai cauta.

| Jkhnnb explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Vand pasat 4motion masina merge si arata foarte bine motor de 1900 diesel 131 de cai 6trepte tot aceeasi mancare de peste?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Jkhnnb):

Motorul ala e misto, dar daca e b5, tot carucior esuat e.
Passat e foarte departe de a fi o masina reusita, cel putin b4, b5 si b6.
Pana si un Ford Focus e mai ok decat el, incepand cu suspensia.

| Panamax a răspuns:

Motorul 1.6 de 100 de cai este etern.
Este posibil sa fie o masinuta ok.
Acum fiecare in functie de traumele psihice avute cu o masina sau alta are propria parere.