| alexsaxx2323 a întrebat:

Ce parere aveti despre bmw 730 Din 2006?
DATI-MI ORICE FEL DE DETALII
MUltumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Depinde cum a fost intretinuta.De regula masinile astea zic de BMW-uri alea seria 3 sunt forjate, astea seria 7 nusi permite orice bambilic, deci in general is la locul lor, is de calitate, singura chestie sa nu nimeristi una praf, ca mai sunt si din astea asa.De ex sa nu cumperi niciodata un bmw genu asta de la arabi sau indieni,sau folosite de aceste specimene de oameni,alea sunt praf,nu stiu ce fac oamenii aia cu ele dar le pun capac laughing. Acum motoru ar trebuie sa te uiti la motor pe sub pe deasupra sa vezi ca astea dupa o vreme is bleasca de ulei, curg uleiul din ele de zici curge prin sita laughing pentru ca au motoare puternice, mari si sincer nu am inteles niciodata de ce dar pierd ulei la greu sau au scurgeri, asta pe verificate, la inspectia tehnica am pe cineva si unde sunt eu pot sa intru oricind si amicu asta mi-a zis uite eu de cand lucrez nu am vazut un bmw curat, toate is pline de ulei mustesc a ulei peste tot.Bine ca de abia acum aparu pe aici bmw cu motoare de astea de 2 litri de astea nu stie, dar astea cu motoare mari a zis stai linga mine o zi doua cit vrei si cand apare un bmw ne uitam si asa este am fost toates pline de ulei.Probabil garniturile alea nu stiu sincer, ma depaseste chestia asta.Dar masina e scula laughing ala da bmw adevarat, salupa.Cred ca e automat ca nu fac aia bmw de asta standard,poate numai daca dai tu comanda,dar in rest sunt automate,adica scule de masini.Ce sa zic asta e parerea mea sa verific,eventual ridici pe lift ceva te uiti sub carei treaba,o conduci vezi cum raspunde,asta nu-i trotineta ar trebuie sa raspunda instantaneu la comenzi,daca nu te pricepi la ce sa te uiti ia un meserias cu tine nu te du asa singur. Evenatual duo undeva si scaneazo sa naibe coduri deloc,o masina ca asta care are ceva coduri e jale iti zic,nici nu-ti imaginezi cate motorase, senzori are, usi care se inchid singure daca le lasi asa, deci au motorase in usa daca stii despre ce zic.Mie personal imi plac bmw -urile astea is ele salupe dar bune, frumoase si nu consuma nici mult, au tehnologie pe ele nu vraja marii asteas nu-s seria 3 laughing2006 ce sa zic e bunicica.Acum nu stiu ce motor are sau daca e pe motorina sau benzina, eu prefer benzina. Iara de piese nu cred ca-s mai scumpe ca la alte masini sau la alte bmw chiar dei seria 7.Cu alte cuvinte asta e o masina cum sa zic e masina frate nu trotineta laughing masina de se uita lumea la tine laughing

1 răspuns:
| cristinel375 a răspuns:

Este o masina buna dar cam costisitoare,aici nu ma refer la carburant,ma refer la piese daca se intampla ceva, dar, daca te tine buzunarul si o poti intretine, este o masina super ok, nu toti isi permit o masina ca asta si bineinteles este o masina puternica. Daca esti o persoana modesta nu cred ca ar merge sa-ti iei o masina de genul ca o intretii greu.