| Costin1996 a întrebat:

Ce parere aveti despre Dacia Logan 2004 1.4l este ceva de ea? Sau este adevarat ce spun toti ca nu este buna de nimic? Cam cat de repede merge?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

''Sau este adevarat ce spun toti ca nu este buna de nimic?''

cate aberatii...
loganul este o masina atat de putin fiabila incat este folosita la greu de taximetristi. Iar acele masini "putin fiabile" au sute de mii de km la bord.
Sunteti toti experti in masini, insa adevarul este ca in ziua de azi cu greu mai nimeresti o masina proasta, atat de proasta incat sa spui ca nu te mai atingi, iar ma refer aici la masini construite dupa standarde europene. Nu poti spune ca nu mai iei marca X pentru ca este dezastruoasa si ca ai auzit N cazuri de persoane dezamagite...cumparatori dezamagiti sunt si in randul celor care cumpara masini de lux na, se intampla ca de pe linia de fabricatie sa mai scape si cate una prost facuta, si daca tu ai fost norocosul...

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In ciuda cliseelor cu care ne-am obisnuit, Dacia Logan este o masina buna, cu conditia sa nu ai asteptari mult prea mari. Eu cunosc foarte bine doua masini, una are vreo 60.000 km, cealalta este pe firma, avand peste 300.000. Nici una din ele nu a vizitat service-ul decat pentru revizii.
Cat de repede merge habar nu am, nu m-a interesat niciodata aceasta informatie, iti garantez insa ca viteza maxima depaseste semnificativ viteza cu care poti circula in Romania.

| mgtow a răspuns:

Unchiul meu e sef de politie si au in dotare loganuri dar nu fac fata daca vine vorba sa urmareasca un BMW sau alt bolid modern, nici 2 tiruri nu e in stare sa depaseasca dar partea rea e ca nu rezista asa mult daca omul o baga ca nebunul pe drumurile noastre fara sa mearga cu grija.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E o masina ieftina, usor de intretinut, cu piese ieftine iar performantele si conforul pe masura banilor

| deyuionut a răspuns:

Am mers eu cu un logan. cu a5a la maxim 130km/h.

| regis a răspuns (pentru deyuionut):

Eu am fost cu 150 km/h si mai avea talpa...

| IMC90 a răspuns (pentru deyuionut):

Eu am prins 160 lejer... Si se ducea in 180 daca continuam sa bag piciorul in ea. Ce-i drept al meu e 1.6 16v, deci un motor mai mare si mai performant.
Scrie pe cartea masinii viteza maxima. Dar nu vad unde reaq sa te duci in Romania cu o viteza de peste 140 km/h nici pe autostrada (autostrazile noastre sunt niste gropi)

| RB26DETT a răspuns (pentru deyuionut):

Eu cu o dacia solenza acum 2 ani am bagat 160 maxim motor 1.4