| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Ce parere aveti despre marca Opel? ofera masini de calitate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel nu m-a dezamagit niciodata.
Calitatea finisajelor a fost slaba pana prin 2004, in rest sunt mult peste Volkswagen, de exemplu, la fiabilitate, confort si performante.
Preturile pieselor sunt penibil de mici, nu te lua dupa "experti". Inca am Dacia 1300 si Dacia 1310 in posesie, piesele lor sunt mult mai scumpe decat cele al Vectrei diesel cu care circul.
E foarte ieftina intretinerea Opelului.
De la Astra H, Vectra C si Corsa D in sus, nu mai sunt probleme de calitate la ele.
De fapt, cam dupa 2000 au inceput sa faca si interioarele solide.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Europa de est, da.

| Nimeni10 a răspuns:

Îs bune ca mașini, dar cam scumpe la piese.

| Ria2005 a răspuns:

E o marca buna! Parintii mei au una de 4 ani si inca merge ca una noua