| mariuscdrz a întrebat:

Ce parere aveti despre opel corsa c? M-ar interesa sa-mi achizitionez si eu una. M-ar interesa motorizarea de 1.4 deoarece un motor de 1.4 de 90 cai pe o caroserie mica ca unei corsa c mi se pare mai mult decat suficient dar vreau sa stiu si parerile voastre. happy

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E o buburuza misto, comoda si stabila.
Nu am mers prea mult cu motorizarea aia, dar nu am auzit de probleme din partea ei.
De 1.0 sa te feresti, e in 3 pistoane si are ceva probleme.
PS: Vezi ca este si 1.8 laughing

| mariuscdrz explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De 1.8 nu am gasit si am cautat o gramada.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu zic sa te orientezi la alt fabricant

| osal a răspuns:

Eu am una, doar că cu motor de 1.3 și sunt foarte mulțumit de ea.