| Mario1994 a întrebat:

Ce parere aveti despre Opel Mokka sau Fiat 500X? Vreau sa imi cumpar una dintre ele, la second hand, pana in 20k euro! Care ati alege modelul in locul meu si de ce? Vreau sa stiu detalii! Multumesc. O seara frumoasa!

14 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu pot să îmi dau seama dacă te prefaci sau aşa eşti tu...

suntserios
| suntserios a răspuns:

In 20k euro iti iei o groaza de alte masini seriosi fie ele noi sau sh.
vrei o masina de fete, dragalasa si micuta, ia un Mini

| Mario1994 explică (pentru suntserios):

Vreau un crossover si sunt inalta, am 1.80! Si am intrebat altceva. Nu vreau Mini!

| suntserios a răspuns (pentru Mario1994):

Daca vrei un crossover adevarat ti as recomanda Nissan Qashqai.

Da, da stiu, tu ai intrebat altceva, dar mi e mila sa vad cum vrei sa dai 20k euro pe una din cele doua masini

| TrăieşteClipa a răspuns:

Mokka il iei nou cu 15.000. cu garantie si toate cele.
Trebuie doar sa alergi pe la dealeri.

| TCosminn a răspuns:

Eu as putea sa iti raspund la intrebare din punctul meu de vedere, dar eu nu stiu pentru ce sau la ce vrei tu sa folosesti masina. Stiu ca Fiatul are piese cam scumpe. ia in calcul consumul lor etc. Adica, tu dai banii pe ea, dar asta e prima parte, dupa ai piese si consum de intretinut si altele.

| Mario1994 explică (pentru TCosminn):

Am intrebat altceva! Raspunsul tau nu e bun. Vreau sa am si eu masina!

| TCosminn a răspuns (pentru Mario1994):

Nu am cum sa iti dau un raspuns bun atat timp cat nu stiu pentru ce vrei masina si la ce anume vrei sa o folosesti. Cand vei merge la un dealer auto o sa te intrebe la ce vrei sa o folosesti (masina), daca e masina de zi cu zi si ce anume te intereseaza la o masina. Ce vrei tu de la ea. Na tongue! Achizitionarea unei masini nu e simpla deloc. Imi pare rau ca te-am dezamagit neoferindu-ti raspunsul asteptat. Da-mi te rog mai multe detalii vizavi de intrebarile de mai sus din acest raspuns.

| Mario1994 explică (pentru TCosminn):

S-o folosesc, s-o conduc! laughing Am carnet de 3 ani.happy Vreau ca una dintre ele care merita s-o cumpar, daca consuma putin, daca motorul e excelent, daca nu are probleme, vreau ca sa ma duc la cumparaturi cu masina, la bunici in sat Beius, jud Bihor, in vizita, sa merg la excursii. Sa am masina mea! Ce sa iti mai spun altcevalaughing Sa fie una ori pe benzina sau diesel.happy Cer detalii!

| Mario1994 explică (pentru TCosminn):

Nu noua vreau, iau la second hand!

| TCosminn a răspuns (pentru Mario1994):

Asta am inteles. O folosesti in fiecare zi? Vrei sa fie mai spatioasa? Mergi pe consum mic? O folosesti in fiecare zi? Daca o folosesti, pentru ce anume? Unde o folosesti, in oras sau in afara orasului? Ce vrei tu de la o masina (confort, eleganta, echilibru)? Ai cerut ajutor, poftim ajutor.

| TCosminn a răspuns (pentru Mario1994):

Vrei sa alegi doar dintre cele doua sau poti extinde lista?

| Mario1994 explică (pentru TCosminn):

De parca te crezi tatal meu de imi ceri explicatii! Esti prost!laughing Am explicat mai sus. Nu e problema ta sa iti dau explicatii daca o folosesc zilnic sau pentru ce sau altceva! Ma enervezi.

| TCosminn a răspuns (pentru Mario1994):

Nu te enerva draga. Cum sa ma cred tatal tau daca suntem nascuti in acelasi an? Eu iti ofer idei in achizitionarea unei masini si tu ma faci prost. Poftim sofer! Am trecut eu acum doua -trei ore pe langa case de masini si erau asa (Bentley, Lambourghini, Audi, Mercedes). te intereseaza?