| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre prima generatie de Mazda 6 (2002-2007)? Ma intereseaza motorul de 2.0 pe benzina.Fiabilitate,costuri de intretinere.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mazda 6 este o masina foarte mare, geroaie, iar la 10-15 ani, deja este prea scumpa ca sa schimbi piese la ea, ca-i japoneza si a naibii de scumpa.
In plus, consumul de petrol si ulei este foarte mare, fiind o masina de tonaj mare.
Orienteaza-te pentru ceva mai mic, mai iute, mai ieftin la intretinere: mazda 2 sau 3, Toyota Corrola, Fiat punto, Kia, Suzuki.

Răspuns utilizator avertizat