| Mario1994 a întrebat:

Ce părere aveți despre site-ul
? https://www.adesa.eu/en/home
E un site de mașini second-hand la prețuri mai mici.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.autotrader.co.uk/ cele mai bune masini din lume se gasesc la englezi... restul sant ca un rahat fierbinte in europa multi km jafuri, posibile probleme.

| Mario1994 explică (pentru mgtow):

Mulțumesc frumos. happy

| Simpatic a răspuns:

Draga mea ne-ai innebunit de cand tot cauti o masina, ba ai bani mai multi ba mai putin ba vrei suv ba vrei sedan.
Masinile nu se cumpara de pe siteuri ci direct, sa o vezi, sa o testezi sa vezi daca iti place, daca este confortabila pentru stilul tau de condus etc
Poti lua ca site de bun si autovit.ro si olx.ro, doar ca in loc sa cumperi de la samsari mergi la niste samsari mai cinstiti care se numesc dealeri autorizati, ei au parcuri de masini, iti ofera factura, le zici sa treaca daca masina a avut avarii sau nu pe factura sau contract, altfel ii vei da in judecata daca iti vand ceva cu vicii ascunse.
Masinile vandute de dealerii auto seriosi sunt mai scumpe decat cele vandute de samsari de prin parcari, pentru ca la samsarii ordinari te incanti ca o masina de 4 ani cu ceva dotari costa 7000 de euro (zic un pret oarecare) si apoi afli ca masina a fost dauna totala, sau intrata in apa sau mai stiu ce incendiu a suferit!
Deci dai un ban dar stai in fata.

| Mario1994 explică (pentru Simpatic):

Pai, întreb și eu ca să știu răspunsurile. Ce bine spui dar problema e că nu știu cum să găsesc o mașină bună fără defecțiuni ascunse sau cine știe ce. happy