| emoboy a întrebat:

Ce parere aveti despre Suzuki? Este la fel de bun ca celelalte marci Japoneze:Toyota; Nissan; Mitsubishi; Honda? Cam asa cum am clasa masiniile japoneze? Suzuki pe ce loc?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Referitor la masini exista modele si modele. Mitsubishi are Lancer, Pajero, L200 ca masini bune, restul nu merita cumparate fiindca la aceiasi bani gasesti modele mai ok. la Toyota nu prea am ce comenta exista in primul rand Land Cruiser care este King of the king din toate punctele de vedere mai putin in off road unde face fata decent dar gasesti masini mai bune la acelasi pret, ca masina de oras are multe modele cu consumuri foarte mici: Prius, IQ, Auris, AYGO, Yaris. Ca masina pentru drumuri lungi are RAV 4 si bine inteles Corola care poate fi modificata usor pentru circuit cu o motorizare potrivita. Restul modelelor au o concurenta mult mai puternica. Honda are cateva modele ok dar care pot fi concurate avantajul lor este fiabilitatea. Cunosc pe cineva cu o Honda civic cu 1.300.000 km la activ si inca merge, dar bordul este blocat la 999.999+ si despre Suzuki, are Vitara care este un excelent Off roader, Swift, SX4 si Jimmy care le recomand doar daca te atrage design-ul. Daca nu in aceiasi bani gasesti modele mai ok la brandurile concurente!