| magma8 a întrebat:

Ce pot face daca farul(adaptiv pentru Opel Astra H) este blocat in pozitia dreapta?
Farul meu stang a ramas blocat in parte dreapta iluminand partea dreapta a masinii, cel drept e ok, iluminand normal. Am fost la service si tot ce o putut sa-i faca este sa unga motorasul cu ulei, o mers ok pentru 2 zile dar dupa iar s-o blocat. Din ce am inteles ei nu pot umbla direct al far deoarece risca sa strice ceva pe acolo gen..., dar o zis ca s-ar putea doar ca e riscant(manopera 450 lei ar costa). Mecanicul sef mi-a recomandat sa cumpar un far nou, din ce a cautat el a gasit de la 1400-2600 ron, din ce am cautat eu am gasit 681-1400 lei. Ce as putea face? Precizez ca m-am gandit sa inlocuiesc cu niste faruri normale, dar mi-a zis ca e multa munca software si hardware al cabluri...

1 răspuns:
| DeathIncarnate a răspuns:

E normal ca mecanicul pe langa pretul de il gaseste, sa-si mai adauge si un "bonus".
Mergi pe mana lui ca nu prea ai ce face.