| Frank51 a întrebat:

Ce preferati dintre Audi A3 8P S line si Golf 5 gti? Ambele cu toate posibilele dotari. Este vreo diferenta sesizabila la suspensie? directie?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

G5 gti e mai sport si solid dar varianta de 5 usi nu e asa misto

| Simpatic a răspuns:

Seat Leon Cuprawinking

| Frank51 explică (pentru Simpatic):

Bleah, no way.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Pai Cupra ultimul model e mai rafinata, mai placut si e tot VW.
Golf GTI sunt hot hatch dar seama a cotet patrat, unde mai punem de celebra lot tapiterie ma refer la bucata aia de pe scaune care seamna prosop pe care-l iei la picnic pe care pui alimentele happy
Dar fiecare cu gusturile sale.
SI mie imi plac hatchbackurile mai ales cele HOT : seat cupra, Audi RS3, ford RS etc
Nu e rau deloc nici audi S3 sau A3 cu S-line!

| Frank51 explică (pentru Simpatic):

Bro, eu vorbesc de modelele din 2005-2008. E absurd sa comparăm un model vechi cu unul din 2018. La A3 nu prea imi place spatele, iar la golf5 nu imi place plasticul, chiar tind spre A3, pentru ca una peste alta arată mai sportivă.

| relian a răspuns:

A3 este superioara lui VW, este tot in ograda lor dar is mai bune, de aia is si mai scumpe.
Referitor la suspensie, aia trebuie sa vezi tu, A3 are suspensie confort banui, nu ma uitai dar are 4 brate, deci nu-i sport, sau poate ca o fi, ce stiu sigur e ca A4 asa sunt suspensie confort nu sport.
O sa ma uit si la A3 desi nu-mi plac is f mici laughing
Directia merge la audi f usor, nu stiu la modelul ala de VW ce spui tu ca nu am mers cu ala.
Faptul ca la A3 zice S line e doara ca are bumper,volan gen sport, dar restul is normale, iar mie imi plac chestiile elegante nu sport, aia sport te zdrangane la cap laughing dar acum depinde ce-ti place tie.
Ambele cu dotarile posibile la ora aia banui si pentru clasa aia laughing nicidecum cu toate posibile auto, aia te asigur ca n-are cum.
Daca ar pune la rasnitele alea toate dotarile la clasele superioare cear mai pune in plus la dotari? In afara de motor n-ar mai fi nimic diferit.
Sa fie toate dotarile posibile, aia trebuie sa tio comanzi tu cu toate dotarile posibile la ora fabricarii.
Deci parerea mea este ca A3 e mai ok decat golfu ala.

| Frank51 explică (pentru relian):

M-am referit la dotările obișnuite, pilot automat, scaune si oglinzi încălzite, trapă, scaune s line din piele alcantara, suspensie sport, etc. Un A3 chel nu are niciuna de mai sus. Și eu cred că A3ul este mai ok, pentru ca arată bine. La golf urăsc plasticul ăla, la fel și la passat B6, de asta iau mașină mai veche, pentru că arată mult mai bine decat astea noi.