| ReddY25 a întrebat:

Ce preferați dintre Ducati si Yamaha?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Depinde...daca ar fi sa comparam de exemplu, un Panigale V4 cu un R1, au performante comparabile, Panigale e un pic mai puternica, dar are si 100cc in plus si e semnificativ mai scumpa. In plus am auzit ca Ducati, in "buna traditie" a vehiculelor italiene (pe 2 sau pe 4 roti) ar putea avea mai multe probleme la capitolul fiabilitate, decat o "japoneza".
Eu vad Ducati ca pe o motocicleta "mai de fite", pentru oameni cu mai multi bani si as alege categoric Yamaha. Exagerand un pic, pentru mine e ca si cum as alege intre un Ferrari si un Nissan GT-R. GT-R-ul e la fel de "bad@ss", doar ca mult mai ieftin si l-as alege fara sa clipesc, in detrimentul Ferrari-ului.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Honda.

| cristi202 a răspuns:

Zic si eu ce s-a mai zis: bicicleta. Sunt si eu fan bike. Dar al celor fara motor happy. De ce? Pentru ca a devenit prea enervant sa aud tot la doua trei minute, chiar si noaptea la 11-12 cate un motor ambalat la maxim degeaba, doar pentru placerea celui ce il conduce. Punctul culminant a fost cand mama mea, sensibila la zgomote de pe urma unui AVC, a cazut pe strada pentru ca un zapacit cu motocicleta a trecut cu motorul ambalat chiar pe linga ea, si a ajuns sa ii fie aproape toata fata vinata, ca la mort. Si de atunci ma intreb pe citi altii ii mai deranjeaza motoarele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Yamaha desigur

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Audi laughing

| DeMicUnCălător a răspuns:

Prefer Chopper"ul

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Per pedes.
Iar la drum lung, transportul in comun. E mai sigur.

| BeingSelfless a răspuns:

Ducati

Răspuns utilizator avertizat
| Sssofia a răspuns:

Ducati. Dar nu m as urca niciodata pe una

| Ewals a răspuns:

Yamaha

| VulpeaRea a răspuns:

Yamaha