| Cr7adi a întrebat:

Ce problema poate fi la BMW 520 d ca am lovit roata dreapta fata de bordura cu vreo 30 pe ora si roata sta mai in dreapta cand volanul e drept. Volanul trebuie tinut cateva grade in stanga ca sa pot merge drept.In rest rotile se misca doar ca nu sunt aliniate simetric.Ce poate fi o ruptura la capatul de bara?

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă nu vibrează/flambează, probabil s-a îndoit bieleta de direcție. Nu e mare lucru.

| express11 a răspuns:

Probabil.mai sigur ar fi sa gasesti vreo rampa, ceva sa te poti uita.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cel mai bine la service, pe TPU iei niste pareri egale cu zero de cele mai multe ori, sa stii ca mecanicii de-abia asteapta sa faci tu ceva ca sa te coste si mai mult, o piesa afectata neschimbata la timp poate afecta si alte piese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi si vezi la service, e posibil sa fie si bieleta de directie, din cauza gropilor sau a loviturilor de genu se poate strica si pivotul, ceea ce este foarte grav, ti se poate rupe in mers!

| TheMese a răspuns:

Mai degraba trebuie sa refaci unghiul de fuga, de obicei cand dai in gropi si borduri se deregleaza unghiul de fuga.

| calarasanu a răspuns:

Du-te sa ii mai faca geometria o data te costa 50 lei la catelu, langa auchan pallady. Daca ai ceva rupt o sa te informeze baietii.

| Bec_Leduri_Becleduri_Ro_1980 a răspuns:

Problema poate fi de la bieleta de directie. Este indoita.