| anonimbuc21 a întrebat:

Ce rol are martorul ulei pe un Opel astra h 1. 7cdti 2004?
Când se aprinde sau care e faza cu el?
Mi-a scăzut uleiul pe joja și nu s-a aprins

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Martorul depune mărturie la proces. Deci presupun ca are rol important rol cheie.

| Sofer a răspuns:

Martor ulei galben se aprinde când ai ulei puțin și nu e la nivel.

| InOrOut a răspuns:

Cand e galben indica ca nivelul a scazut la minim sau apare o pierdere, la masina mea chiar imi indica.
Cand e rosu nivelul la ulei a scazut sub minim si trebuie completat imediat.
Probabil opel astra h nu are atatia senzori, la a ta indica doar cand e sub minim, adica indica cu rosu direct.