| Cherry56 a întrebat:

Ce scoala de soferi buna imi recomandati din Bucuresti (zona Colentina)?
Sunt necesare analizele medicale de sange pentru eliberarea carnetului? Ca pe unele site-uri apar iar pe altele nu.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Da sunt necesare analizele de sange. Mai exact uite ce iti trebuie:

Copie carte (buletin) de identitate;
Apt din punct de vedere medical şi psihologic;
Vârsta: 18 ani fără trei luni;
Să nu fi fost condamnat definitiv pentru infracţiunile prevăzute la art. 24 din O.U.G. 195/2002.

La analize medicale intra si cele de sange dar de multe ori nici nu iti bati capul cu fisa medicala, depinde de scoala dar la unele scoli instructorii se ocupa de tot.

Si daca vrei scoala de soferi de renune AutoGeneral, dai un search pe Google si gasesti, si daca vrei ceva bun care te ia din fata blocului intructorul si te lasa in fata blocului la terminarea cursurilor si intructori calmi si buni da-mi un mesaj privat! Oricum ambele scoli pot fi urmate cu incredere!

2 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Nu este necesar din cate stiu. Eu mi-am facut analizele la Spitalul CFR din Brasov acum 3 ani pentru categoriile C si C+E nu mi s-a facut analiza sanguina si nu am avut probleme. Intr-adevar mi s-a facut cu un an inainte pentru categoria B. Depinde de policlinica unde iti faci analizele.

| Nana_8379 a răspuns:

Da este necesar sa ai analizele de sange pentru a stii daca esti apt sa conduci sau nuh! Asa este in fiecare caz :*! Cu placere :*! Funda?batting eyelashes