| crzmax72 a întrebat:

Ce se intampla daca din greseala am ridicat ambreiajul pana la punctul cand prinde cu frana de mana trasa si a pornit putin masina?

3 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca faci asta de mai multe ori uzezi kit-ul de ambreaj, uzezi plăcuțele de frână, discurile. Acum nu o sa existe probleme grave, dar de acum sa nu mai faci asta

| Sofer a răspuns:

Doar fortezi putin franarea si ambreiajul. Se mai intampla si lucruri din astea. Cel putin eu am patit sa dau sa pornesc din loc cu frana trasa laughing

| crzmax72 explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Am vrut sa bag masina in viteza ca era pe liber si sa opresc motorul, dar in schimb am ridicat putin de ambreiaj laughing