| Xmen22 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă merg cu amortizoarele uzate?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo la service auto sa o repare.

| mihai69 a răspuns:

Răspuns şters pe
29 Iunie 2022 9:08

Nu te lua după campioana zilei (la răspunsuri eronate):
„acum 6 minute | Violleta2022 a răspuns:
Esti oprit de politie si amendat!"
Cum și-ar da seama polițistul că tu ai amortizoarele uzate? În plus, nu au acest drept - ar trebui să fie un control de la RAR ca să poți fi sancționat pentru asta în trafic.
On topic: pierzi stabilitatea mașinii și crește mult riscul de accidente. Ca să nu mai vorbim de disconfortul tău și al pasagerilor...
===
Șters... pentru că?!?

| RxTx a răspuns:

Se uzeaza buxile basculele flansele
Flansa stabilizatoare a motorului
Cauciucurile care tin motorul orotile directia rulmentii dintii rinichii coloana vertebrala discurile intervertebrale transmisia pivoti planetare cutie ambreaj

| Mela1000 a răspuns:

Esti in pericol! Masina nu mai e stabilă pe sosea si in caz de orice accident, dacă trebuie sa pui frana bruscă, nu ai atata siguranță pe masină. Stiu ca pare ciudat, dar, DA, totul din cauza amortizoarelor!