| danielioan489 a întrebat:

Ce se intampla dupa terminarea orelor de legislatie ale scolii de soferi (care ar fi o saptamana sa zicem)? Dau un test acolo pentru a putea trece la orele de condus si sala se programeaza mai tarziu? Voi cum ati invatat (pentru ca o saptamana nu este îndeajuns)?

Răspuns Câştigător
| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

Dupa ce termini orele de legislatie, dai sala mica, daca o iei poti incepe orele de condus, daca nu, nu. Mai inveti. La sala mare te programeaza fie instructorul, fie tu, dar nu inainte sa iti incheie dosarul (30 ore obligatorii + stampila) Funda?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Vlaicu a zis bine și merită fundă.
După ce ai terminat cele 30 zile obligatorii de școală de șoferi, îți depui dosarul cu toate actele necesare la ghișeul poliției examinatorie pentru ca să dai examenul. Acolo te programează pentru examenul scris (cred că trebuie să răspunzi la 21 de întrebări în maxim 30 de minute).
Numai după ce ai luat examenul scris (este pe calculator) vei fi programat pentru examenul practic.
Dacă ai luat examenul practic, atunci ai trecut.
Dacă nu ai luat examenul îl repeți pe oricare dintre ele. Dar acest lucru înseamnă și niște bani pe care trebuie să îi mai dai în plus.
Succes!

Fără fundă!

| florin926481f a răspuns (pentru anonimg):

Trebuie raspuns corect la minim 22 de intrebari pentru a fi admis.In rest foarte corect.