| ghostrider123 a întrebat:

Ce statii GPL sunt mai calitative? Tot aud pareri fie f bune, fie f proaste despre lukoil.
Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu stiu exact cum mai sta situatia cu gazele astea, ar trebuie sa intrebi de unde cumperi ce gaz este mai exact sau ce procent propan butan este.De regula in lume numai americanii au propan, adica il vand la butelii, restul lumii foloseste amestec de propan cu butan.Propanu are puterea calorica cea mai ridicata dintre astea butan metan bla bla.Deci cu cat mai mare concentratie de propan cu atit mai eficient este acel gaz.De regula multe tari foloseste cam 50/50 dar cel mai bine este sa intrebi procentul gazelor din GPL.Propan curat sigur nu prea exista in RO si prin europa la vanzare, asta din ce am citit, dar poate mai stii or fi scos acum.Deci nu-i tot gzul ala asa peste tot.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Indiferent de unde il cumperi, tot gazul ala e. Sa nu crezi ca aduce cineva gaz din alte tari.