| anonim_4396 a întrebat:

Ce sunt acestea? Am si eu la masina dar pe rosu si nu stiu ce semnifica.
https://ibb.co/b3NRhG

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Un "Breloc" ce ajuta la identifacarea rapida a masinii.
De exemplu daca ai mai multe masini care au acelasi model de cheie cel mai adesea va exista posibilitatea sa iei cheia gresita, eh, asa e si aici, cei ce au mai multe masini (dealeri/parcuri auto) folosesc astfel de brelocuri pe care scriu cateva semne distinctive astfel sa stie din prima care cheie apartine masinii respective.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

E o eticheta care se atașează cheii in parcurile auto, pentru identificarea ei. Scrie marca, model, culoare, numarul de inmatriculare, adesea si ultimele 6 caractere din seria de sașiu.